Technologia motorem innowacji

6 kwietnia 2023by Adrian Hrehorowicz0
https://allwins.org/wp-content/uploads/2020/04/Technologia-motorem-innowacji_1-1280x852.jpeg

Innowacje technologiczne w ciągu najbliższych lat zmienią sposób funkcjonowania organizacji, ludzi, a nawet całych społeczeństw. Chmura obliczeniowa, drukarki 3D, internet rzeczy, drony, samochody autonomiczne, blockchain, rozszerzona i wirtualna rzeczywistość, sztuczna inteligencja – wszystko to stwarza nowe szanse rozwoju biznesu, a jednocześnie dopełnia tradycyjne metody jego prowadzenia lub zmienia je diametralnie. Oczywiście nie wszystkie rozwiązania zostaną zaakceptowane, warto jednak pamiętać, że mogą one otworzyć nowe, dotąd niepoznane obszary prowadzenia działalności.

Postęp technologiczny nabrał w ostatnich latach zawrotnego tempa. Codziennie słyszymy o nowinkach technologicznych, które wprawiają w zdziwienie nawet „cyfrowych tubylców”. Przykładem są tutaj choćby słuchawki od firmy Google, tłumaczące języki obce w czasie rzeczywistym i uczące się roboty, potrafiące rozmawiać ze sobą bez udziału człowieka. Wszystko to może przerażać, podobnie jak jeszcze nie tak dawno media społecznościowe i smartfony. A przecież dzisiaj portale takie jak Facebook czy telefony komórkowe integrujące w sobie funkcje klasycznych telefonów, nawigacji i portfela są dla ludzi normalnością.

Świat technologii rozwija się w sposób wykładniczy i wygląda na to, że nie ma zamiaru zwalniać tempa. Żyjemy w czasach, w których technologia jest katalizatorem zmian zachowań i przyzwyczajeń ludzi – a wszystko to odbywa się na niespotykaną dotąd skalę. Mimo to wyzwaniem ludzkości na najbliższe lata nie jest technologia, lecz sztuka adaptowania się ludzi do tak szybko zmieniającej się rzeczywistości.

Adrian Hrehorowicz

Proces twórczy niezależnie od dziedziny czy jest to sztuka, biznes czy technologia, jest czymś co mnie napędza.

Zostaw opinię

O Nas
ALLWINS to nie tylko nazwa firmy, to system wartości i standard relacji, które reprezentujemy. Inspirujemy, wdrażamy, zmieniamy organizacje.
Porozmawiajmy
O Nas
ALLWINS to nie tylko nazwa firmy, to system wartości i standard relacji, które reprezentujemy. Inspirujemy, wdrażamy, zmieniamy organizacje.
Najnowsze Wpisy

Copyright by ALLWINS. All rights reserved.