Cyfrowy impuls do zmiany

4 kwietnia 2023by Artur Piekarczyk0
Technologia motorem innowacji - blog wpis

Patrząc na tempo zmian wokół i wszechogarniającą nieprzewidywalność, rodzą się w nas obawy czy zapanujemy nad wyzwaniami, które niesie życie. Czy damy im radę i sprostamy kolejnym zadaniom. I o ile nad zmiennością świata trudno zapanować to na pewno mamy wpływ na to jak zareagujemy my, nasza firma czy nasz zespół na kolejne nowości.

I w tym momencie musimy zdefiniować to co w biznesie daje jednym szanse na sukces, a dla innych jest przyczyną kłopotów – zmiany,
a właściwie sposób zarządzania nimi.

Co to oznacza dla nas?

Oznacza to w skrócie tyle, że to my jesteśmy źródłem i tworzywem naszego sukcesu czy porażki i tylko od nas zależy czy sobie z wyzwaniem poradzimy czy poddamy się. W końcu mówimy o biznesie o relacjach z naszymi klientami, o naszych produktach i usługach, czyli tylko od nas zależy jak wykorzystamy nadarzające się okazje wynikające właśnie ze zmian wokół nas. Może to dzięki nim staniemy się lepsi i nasze firmy staną się silniejsze, a nasi klienci będą jeszcze bardziej lojalni i zadowoleni z tego co im dajemy.
Jednak najczęściej brakuje nam impulsu, brakuje nam siły i odwagi, aby zacząć – szczególnie, że obawiamy się tego co w pierwszym momencie nieznane i nie zrozumiałe.

 

I dlatego powstała firma Allwins.

Ludzie ją tworzący przez lata zmagali się z procesami zmian i ich skutkami, nabierając doświadczenia i przekonania, że da się nimi zarządzać. Dziś całą swoją energię i zapał poświęcamy przedsiębiorstwom, które stoją przed transformacją cyfrową swoich tradycyjnych modeli biznesowych.

Pomagamy spółkom, które mają obawy czy i jak przeprowadzić taki proces. Dzięki szkoleniom i wspólnym warsztatom wypracowujemy model zmian, który staje się wykonalny i realny. Burzymy mury niepewności i obaw, przekonujemy nie przekonanych i uczymy tych, których paraliżuje nowa technologia, bo jej jeszcze nie znają. Wspólnie stawiamy pierwsze kroki w cyfryzacji i zarządzaniu procesowym. Razem świętujemy osiąganie pierwszych wskaźników sukcesu, ucząc zarządzania przez cele. Wdrażamy wspólnie najlepsze rozwiązania technologiczne, które pozwalają osiągnąć efektywność i wydajność na niespotykanym w modelu tradycyjnym poziomie.

A najważniejsze dajemy szansę na szybką reakcję na zmieniające się potrzeby klientów, na dostosowanie organizacji do bieżących potrzeb i zmian na rynku. Uczymy, że coś czego nie da się zmierzyć nie może być zarządzane, ale jak to umiemy mierzyć to niewiele rzeczy potrafi nas zaskoczyć – bo znajdujemy problemy kiedy jeszcze są niewielkie, a odstępstwa od standardu małe. Dzięki temu możemy też szybko zmieniać naszą ofertę czy usługę i sprawdzać w czasie rzeczywistym czy nasza decyzja jest skuteczna czy wymaga kolejnej iteracji. A najważniejsze co oferujemy to nadanie zmianom poczucia sensu, a naszym pomysłom planu, który jest zrozumiały przez zespół, a postawione przed nim cele są jasne i motywujące.

Tak właśnie wdrażamy w życie transformację cyfrową poprzez impuls do tego, że trzeba się zmieniać, a świat cyfrowy nie jest lepszy, ani gorszy, jest inny i trzeba nauczyć się korzystać z jego dobrodziejstw takich jak: zasięg, skala, szybkość, czas czy automatyzm.
I jesteśmy pewni, że właśnie takie podejście może pomóc w świecie, który na pewno nie będzie tylko „offlinowy”.

Artur Piekarczyk

Będąc w połowie drogi między byciem dorosłym a emerytem, widzę znacznie więcej niż jeszcze kilka lat temu. Przede wszystkim dostrzegam bardzo wyraźnie, jak wiele jeszcze mogę osiągnąć i zobaczyć. Mieć cel – to piękne uczucie.

Zostaw opinię

O Nas
ALLWINS to nie tylko nazwa firmy, to system wartości i standard relacji, które reprezentujemy. Inspirujemy, wdrażamy, zmieniamy organizacje.
Porozmawiajmy
O Nas
ALLWINS to nie tylko nazwa firmy, to system wartości i standard relacji, które reprezentujemy. Inspirujemy, wdrażamy, zmieniamy organizacje.
Najnowsze Wpisy

Copyright by ALLWINS. All rights reserved.